Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o współpracy z agencją reklamową, ale baliście się zapytać

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o współpracy z agencją reklamową, ale baliście się zapytać

 

Każda prężnie rozwijająca się firma prędzej czy później zadaje sobie następujące pytanie: Czy powinniśmy zatrudnić agencję reklamową? Jednocześnie z tym pytaniem pojawia się szereg obaw i wątpliwości. Wytypowaliśmy 10 z nich, które z naszych obserwacji występują najczęściej i w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na nie tak, by podjęcie decyzji stało się łatwiejsze.

Zacznijmy od razu z grubej rury. Co jest zazwyczaj numerem 1 na liście naszych niepewności?

 

1.Czy to nie będzie tak, że zamiast zaoszczędzić, będzie trzeba wydać więcej?

 

Może masz dobry pomysł na zarządzanie finansami, ale czy w pełni wykorzystujesz budżet reklamowy? Uzyskanie profesjonalnej pomocy może być rozsądną decyzją. Agencje reklamowe zajmują się firmami z różnych branż i o różnych ograniczeniach finansowych. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wdrażają najlepszy plan finansowy dla konkretnego rodzaju działalności, co pomaga zmaksymalizować zasięg widzów, jednocześnie zmniejszając obciążenie konta bankowego.

Przykładowo, korzystając z platform reklamowych, takich jak Google Adwords, trzeba się upewnić, że wybierasz odpowiednie wskaźniki do pomiaru sukcesu kampanii. Agencja reklamowa posiada niezbędną wiedzę jak zoptymalizować Twoje reklamy, by dawały najlepsze efekty za najniższe stawki.

 

2.A co jeśli marketing pochłonie większość mojego budżetu, a nie przyniesie efektów?

 

Rozwój marki nie jest łatwą sprawą, właśnie dlatego nawet najbardziej doświadczone firmy mają z tym problem. Agencje reklamowe oraz ich doświadczenie i wiedza specjalistyczna mogą być bardzo pomocne; mogą tworzyć reklamy, które zwiększą świadomość marki podczas np. opracowywania logo. Agencje oferują również korzyści z prowadzenia badań, które plasują Twoją firmę na najbardziej efektywnym rynku docelowym. Dzięki konkretnym reklamom w mediach społecznościowych możesz zyskać najwyższą pozycję na wszystkich rynkach, a to doskonały zwrot z inwestycji.

 

3.Czy mogę ufać kwalifikacjom pracowników agencji?

 

Naturalnie, agencja agencji nie równa, ale najbardziej szanowane z nich współpracują jedynie z osobami, które są specjalistami w różnych mediach i technikach marketingowych. Łącznie daje to agencji znacznie wyższy poziom wiedzy specjalistycznej w porównaniu do dowolnego właściciela firmy. Specjalistami w agencjach reklamowych są ci, którzy swoją karierę poświęcili sztuce branży. Ta grupa ma bogate doświadczenie w radzeniu sobie z różnego rodzaju klientami i kampaniami. Wynajęcie agencji reklamowej zapewnia kontakt z ekspertami, którzy na podstawie swojego doświadczenia znajdą najlepsze sposoby działania dla Twojej firmy.

 

4.Czy współpraca z agencją reklamową zmarnuje mój cenny czas?

 

Każdy właściciel firmy rozumie wartość czasu, a wynajmując agencję reklamową możesz mieć pewność, że Twój zespół może wykorzystać czas do pracy w innych istotnych obszarach zamiast opracowywać kampanie reklamowe. Ma to większe znaczenie dla mniejszych firm, które nie mają personelu, który mógłby poświęcić się pracy reklamowej. Agencje reklamowe są obecne z jakiegoś powodu, to potężny zespół profesjonalistów, którzy wiedzą, co robią. Ufając im i ich działaniom w ramach kampanii marketingowych, możesz skoncentrować się na swoich kluczowych kompetencjach.

 

5.Czy nie lepiej zatrudnić marketingowca do mojej firmy?

 

Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści od marketingu, a zwłaszcza online, mają bardzo specyficzne zestawy umiejętności. Są specjaliści ds. wyszukiwania, mistrzowie mediów społecznościowych, content marketingu, konwersji… i lista jest długa. Ponieważ chodzi o to, że marketing online jest zbyt skomplikowany, aby jedna osoba mogła być ekspertem we wszystkim. Jeśli więc zatrudnisz specjalistę od płatnego wyszukiwania, możesz oczekiwać, że wykona świetną robotę w płatnym wyszukiwaniu. Ale co, jeśli płatne wyszukiwanie się nie przesunie? A co jeśli konkurencja przynosi świetne wyniki dzięki content marketingowi? Oczywiście możesz po prostu zatrudnić specjalistę ds. marketingu treści, ale niekoniecznie musi to być w budżecie. Firmy, które zatrudniają na miejscu, często mają trudności z dywersyfikacją działań marketingowych online. W końcu inwestowanie w nowy kanał marketingowy stanowi ryzyko. Jeśli kogoś zatrudnisz, ale to nie zadziała, właśnie stworzyłeś dla siebie bardzo trudną sytuację. W rezultacie firmy często utykają w jednym kanale marketingowym. I często ten kanał nawet nie działa tak dobrze.

 

Zatrudnianie nowych i oddanych pracowników jest zdecydowanie kosztowną sprawą, a jeśli chcesz zdobyć talenty na najwyższym poziomie, nie możesz sobie na nie pozwolić w pełnym wymiarze godzin. Dlaczego więc nie pożyczyć? Współpraca z agencją reklamową oznacza, że ​​masz dostęp do najlepszych ekspertów w dziedzinie reklamy. Najlepszą rzeczą w kontaktowaniu się z agencjami reklamowymi jest to, że są one dostępne tylko wtedy, gdy chcesz. Niektóre agencje współpracują również z niezależnymi autorami tekstów i / lub niezależnymi projektantami graficznymi, którzy zwykle potrafią przygotować coś od ręki. Indywidualnie każdy członek zespołu jest dobry w tym, co robi, ale łącznie zapewnia znacznie większą wartość niż jakakolwiek pojedyncza osoba.

 

6.Po co mi agencja, skoro sam najlepiej znam potrzeby mojej firmy?

 

Znajomość i wiedza samej firmy jest absolutnie cenną sprawą, ale może to prowadzić do stronniczych opinii i nieporuszonego stanowiska co do tego, co jest najlepsze dla przyszłości i rozwoju Twojej firmy. Naprawdę możesz przegapić jasne okazje, które mogą pomóc ci w załatwieniu wielkich spraw. Agencja reklamowa oferuje zewnętrzny, obiektywny punkt widzenia, który otwiera oczy na rzeczywistość i różne potencjalne rozwiązania, które w innym przypadku mogłyby Ci umknąć.

 

7.Umiem korzystać z Facebook’a, to po co mi agencja?

 

Być może potrafisz samodzielnie zaktualizować konto Facebook’a swojej firmy, ale jeśli masz problemy ze znalezieniem treści lub konsekwentną interakcją z użytkownikami, może być to czas na uzyskanie pomocy. Utrzymywanie trendów marketingowych i reklamowych to praca sama w sobie. Większość agencji jest obecnie zaangażowana w marketing online i dysponuje zasobami, dzięki którym nawigacja i zbieranie danych z serwisów społecznościowych jest dla nich znacznie prostsza. Dzięki temu jest w stanie uzyskać spójność przekazu we wszystkich aspektach marketingowych, od spójnej ogólnej wizji po spójny branding w całej witrynie, materiałach dodatkowych i materiałach reklamowych.

 

8.Jakie dodatkowe korzyści może mi przynieść współpraca z agencją reklamową?

 

Dobra agencja reklamowa ma mnóstwo kontaktów, z którymi współpracuje na co dzień. Zna człowieka, który ma najlepszą cenę za drukowanie ulotek i folderów, których potrzebujesz. Poznaje także kluczowych liderów biznesu, wpływowych członków społeczności, lokalnych reporterów i darczyńców, posiada rozbudowaną bazę influencerów, którzy za ich pośrednictwem również mogą pomóc rozpromować Twoją markę lub dany produkt. Podsumowując, agencja pomoże Ci dotrzeć do większej liczby osób na poziomie profesjonalnym, nie tylko drogą mediów społecznościowych.

 

9.Czy agencja potraktuje moją firmę poważnie, jeśli nie jestem dużym przedsiębiorstwem?

 

Weź pod uwagę, że dana agencja reklamowa nie zawsze oznacza, że ​​jest to właściwy wybór dla Twojej marki. Poszukaj takiej, która oferuje spersonalizowaną usługę i opiekę nad każdym etapem projektu. Wybierz agencję, która sprawia, że ​​potrzeby wszystkich klientów są priorytetowe – niezależnie od wielkości marki. Jeśli Twoja firma to mała ryba w dużym stawie, to wciąż zasługuje na uwagę.

 

10.Czy więc warto zatrudnić agencję reklamową?

 

Wyobraź sobie, że zatrudnienie agencji reklamowej, jest jak zaangażowanie się w związek. Od teraz obie strony na to pracują. Twoja firma i agencja reklamowa współpracują ze sobą, by osiągnąć wspólny cel: rozwój firmy i rozpoznawalność marki. Każda ze stron wnosi swoją wiedzę i doświadczenie i razem mogą zdziałać dwa razy więcej. Już na samym początku zastanów się jak wyobrażasz sobie Waszą codzienną pracę i komunikację? Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z przedstawicielami agencji. Umów się na spotkanie, poznajcie swoje podejście do biznesu i zacznijcie działać.

 

Podsumujmy

Porządna agencja jest w stanie zapewnić swoim klientom liczne korzyści, do których często wiele przedsiębiorstw może nie mieć dostępu, działając na własną rękę. Jak zapewne można sobie wyobrazić, te profity oferują firmom prawdziwą możliwość rozwoju i przewagę nad konkurencją. Ostatecznie agencje oferują wiele w zakresie dywersyfikacji umiejętności, ograniczenia wydatków, zaoszczędzenia i efektywnego wykorzystania czasu i zasobów, dlatego wiele firm uważa, że ​​współpraca z agencją jest realnie najlepszym sposobem pięcia się na sam szczyt i w pełni wykorzystania swojego potencjału.

 

I jak… czy udało nam się rozwiać niektóre z wątpliwości? Może chcesz, byśmy na któryś temat udzielili jeszcze bardziej rozbudowanej odpowiedzi? Nie wahaj się i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu!

 

Comments