Kampanie dla firm we Włoszech

Kampanie dla firm we Włoszech + Marketing we Włoszech - kafelek 1 (1)

Podatki we Włoszech

Wysyłając towar do Włoch należy pamiętać, że wystawiana faktura nie może zawierać podatku VAT, nawet jeśli jesteśmy płatnikiem VAT europejskiego. Jest to tak zwane odwrotne opodatkowanie, to odbiorca towaru odprowadza VAT. My natomiast musimy jedynie zapłacić podatek dochodowy w Polsce, stosowny do rodzaju wykonywanej działalności.

Inaczej sprawa ma się, jeśli chcemy poważnie wejść na rynek włoski i założyć spółkę na miejscu. Tutaj obowiązuję nas 5 stawek podatkowych, podatki są niestety wyższe niż u nas i oscylują od w zakresie 23 do 43 procent, ale dobrze prowadzona księgowość niweluję koszty podatków nawet o połowę.

Kampanie dla firm we Włoszech + Marketing we Włoszech - kafelek 2 (1)

Eksport do Włoch

Jak wiadomo, Włochy to kraj należący do Unii Europejskiej, a co za tym idzie znajdujące się w strefie wolnego handlu, a tym samy eksporterzy zwolnieni są z płacenia cła przy sprzedaży towarów i usług. Dzięki temu, polskie przedsiębiorstwa mają większe szanse na ekspansję – mogą konkurować z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Eksport powinien być skierowany na te rynki, gdzie siłą nabywcza jest większa niż w kraju, lub gdzie potrafimy znaleźć nisze na nasze produkty. Nasza agencja pomaga w analizie rentowności eksportu do Włoch, badając lokalny rynek, konkurencję i potrzeby odbiorców. Pomaga to przygotować ofertę tak, aby się sprzedała.

Kampanie dla firm we Włoszech + Marketing we Włoszech - kafelek 3 (1)

Sukcesy polskich firm

Czy polskie firmy mają szanse na sukces we Włoszech? Oczywiście! Nie mówimy tylko o takich gigantach jak Solaris, ale również o małych, rodzinnych firmach, które znalazły swoją niszę. Najlepszym tego przykładem jest Forest Pack – producent opakowań drewnianych. To, jak coś reklamujesz jest czasami ważniejsze od tego, co sprzedajesz.

Siła polskich produktów tkwi w konkurencyjności na tym rynku oraz w położeniu nacisku na jakość produktów. Kampanie dla firm we Włoszech są szczególnie intratne w branży przemysłu motoryzacyjnego oraz w branży medycznej. Jeśli nie wiesz, jakie szanse ma Twoje przedsiębiorstwo, skontaktuj się z nami.

agencja pr

Kampanie dla firm we Włoszech - Oferta

Marketing we Włoszech z Nakatomi

Kampanie dla firm we Włoszech + Marketing we Włoszech - kraj
czerwone z szarym lewa gora - agencja marketingowa warszawa
Agencja Marketingowa Warszawa

Porozmawiajmy

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę naszej agencji.
nakatomi

Jesteśmy międzynarodową agencją marketingową zajmującą się kompleksowymi kampaniami B2B oraz B2C.

Nakatomi® – We create your future.

Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company
Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company

Nakatomi® – All rights reserved

footer
Agencja Marketingowa Warszawa - footer