Kampanie reklamowe
Na Twitterze

Twitter zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Mimo to, wiele firm zastanawia się, czy warto prowadzić kampanie reklamowe na Twitterze. Co daje nam ta platforma?
Agencja Marketingowa Warszawa
AXN Agencja Marketingowa Warszawa
MANTA Agencja Marketingowa Warszawa
AGORA Agencja Marketingowa Warszawa
PZU Agencja Marketingowa Warszawa
DEKPOL Agencja Marketingowa Warszawa
CONTINENTAL Agencja Marketingowa Warszawa
DB Agencja Marketingowa Warszawa
MEDICOVER Agencja Marketingowa Warszawa
MTV Agencja Marketingowa Warszawa
AKADEMIA Agencja Marketingowa Warszawa
BUBBLES Agencja Marketingowa Warszawa
ATELIER Agencja Marketingowa Warszawa
NO
Kampanie reklamowe na twitterze - ikonka 1

Dlaczego warto tworzyć kampanie na Twitterze?

Pomimo tego, że w Polsce Twitter nie jest tak popularny jak za granicą, to jednak plasuje się on całkiem wysoko w rankingach najpopularniejszych platform społecznościowych. Firmy, które decydują się na kampanie na Twitterze są zazwyczaj postrzegane jako bardzo kreatywne i zaangażowane. Twitter stanowi świetną platformę do budowania pozytywnych relacji z klientami i pokazania bardziej „ludzkiej” strony firmy.

Kampanie reklamowe na twitterze - ikonka 2

Dla kogo Twitter jest najskuteczniejszy?

Wśród użytkowników Twittera przeważają mieszkańcy dużych miast oraz tacy, którzy szukają informacji dotyczących nowoczesnych technologii, dlatego firmy z tej branży mogą mieć największe szanse na sukces. Każda firma jednak może skorzystać z Twittera do bezpośredniej komunikacji z klientami, co długofalowo buduje pozytywne relacje i zwiększa zaufanie do marki. Twitter także pomaga w pozycjonowaniu strony, co zwiększa widoczność w wyszukiwarce.

Kampanie reklamowe na twitterze - ikonka 3

Real Time Marketing na Twitterze

Czynnikiem, który może przyczynić się do sukcesu kampanii na Twitterze i jej skuteczności jest Real Time Marketing. Na czym to polega? Jest to komentowanie bieżących wydarzeń dosłownie w momencie, kiedy te się dzieją. Wydaje się być bardzo proste, jednak wymaga to dobrego refleksu i obeznania. Szybkość i trafność reakcji jest tym, co sprawi że aktywność zostanie zauważona przez internautów, a marka zostanie w pamięci.

Kampanie reklamowe
Na Twitterze - zasady

Pierwsza, podstawowa zasada aktywności na Twitterze jest narzucona przez sam serwis – krótkie, 280-znakowe komunikaty. Aby tworzyć takie treści potrzeba dużej kreatywności i wprawy. Tweet musi dostarczać jakąś informację, nie może być ogólnikowy i bezwartościowy. Musi zachęcać użytkowników do działania bądź wyrażania własnej opinii na dany temat. Świetnym przykładem takich komunikatów i kampanii reklamowej na twitterze jest amerykańska sieć Wendy’s.

Następną zasadą, która pozwoli na osiągnięcie sukcesu i dotarcie do dużej liczby odbiorców jest używanie hashtagów. Znacznik „#” przed wyrazami, które odnoszą się do poruszanego przez nas tematu lub problemu, przede wszystkim pozwoli zainteresowanym użytkownikom odnalezienie konkretnej treści.

Główną i najczęściej poruszaną tematyką poruszaną na Twitterze są aktualne wydarzenia z całego świata. Są to tzw. tematy wirusowe – najpopularniejsze w danym momencie, na które wypowiada się najwięcej użytkowników. Mogą to być zarówno wydarzenia polityczne, takie jak wybory prezydenckie konkretnego kraju jak wydarzenia ze świata kultury jak rozdanie nagród filmowych lub muzycznych.

Zazwyczaj towarzyszą takim wpisom popularne hashtagi, które popularyzują dane treści. Niektóre marki tworzą własne hashtagi brandowe, co cieszy się powodzeniem. Warto śledzić trendy i tematy wirusowe, a jeśli jest taka możliwość to nawiązać do nich w kreatywny sposób. Czasami wystarczy, że taki jeden tweet stanie się popularny aby kampania odniosła sukces i została zauważona.

Nie bój się wchodzić w interakcje! To jeden z najprostszych sposobów, w jaki możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Odpowiadaj na tweety użytkowników oraz udostępniaj ciekawe treści. Pokaż swoją firmę z ludzkiej strony, zyskując sympatię i zaufanie swoich potencjalnych klientów.

Kampanie reklamowe na twitterze - zasady

Porozmawiajmy

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę naszej agencji.
nakatomi

Jesteśmy międzynarodową agencją marketingową zajmującą się kompleksowymi kampaniami B2B oraz B2C.

Nakatomi® – We create your future.

Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company
Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company

Nakatomi® – All rights reserved

footer
Agencja Marketingowa Warszawa - footer