Kampanie reklamowe sklepów internetowych

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych - Wizja

Wizja

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych zaczynamy już od etapu planowania. Przygotowaniem sklepu zajmuje się cały zespół: deweloperów, grafików, copywriterów, SEO-wców i testerów UX. Projekt sklepu rozpoczynamy od budowy ścieżki klienta i projektu wizualnego.

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych - Akcja

Akcja

Budując sklep internetowy, tworzymy go całościowo. Modelując wygląd strony pod wasze oczekiwania nie zapominamy o kluczowych elementach sklepu jakimi jest SEO i ustawienie  według zasad Google.  W tym momencie mamy jeszcze czas na dokonanie kluczowych zmian.

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych - Efekt

Efekt

W ostatnim etapie otrzymujecie Państwo od nas gotowy produkt jakim jest sklep internetowy. Strona gotowa pod pozycjonowanie z SEO, copywritingiem na najwyższym poziomie. Na tym etapie umieszczamy stronę na naszym hostingu i zakupionej domenie.

agencja pr

Kampanie reklamowe sklepów internetowych
Z Nakatomi

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych - kafelek 1

Strategia marketingowa

Na starcie każdego biznesu potrzebujemy dobrze przemyślanego biznesplanu. Tak samo ma się rzecz jeśli chodzi o kampanie marketingowe. Nie ma dwóch identycznych biznesów i nie ma dwóch takich samych pomysłów na jego promocje. Zatem pierwszym elementem jaki proponujemy klientowi to wizja kampanii dla jego sklepu internetowego.

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych - kafelek 2

Kampania promocyjna

Zaakceptowana kampania marketingowa trafia do kolejnego działu, który zajmuję się wdrożeniem kampanii reklamowej na danym rynku. Przy przygotowaniu i wdrożeniu kampanii ściśle współpracujemy z klientem. Jest to konieczne, aby poznać Państwa oczekiwania oraz możliwość i wizje rozwoju na kolejne lata. Dobra współpraca to połowa sukcesu.

Kampanie reklamowe dla sklepów internetowych - kafelek 3

Działania globalne

Jednym z największych błędów każdego właściciela sklepów internetowych jest ograniczenie sprzedaży tylko do rynku polskiego. Jest to dobra strategia na początek, jednak gdy inwestycja zacznie się zwracać, warto pomyśleć o kolejnych rynkach zbytu. W dzisiejszych czasach jest to bardzo proste, szczególnie z Nakatomi – sprawdź sam.

czerwone z szarym lewa gora - agencja marketingowa warszawa

Jak prowadzić sklep internetowy za granicą?

1. Robimy nową stronę w języku docelowym – to podstawa i zarazem najważniejszy element naszej kampanii reklamowej dla sklepu internetowego. Tłumaczenia strony www zlecamy tylko profesjonalnej agencji, która ma doświadczenie w tłumaczeniu stron internetowych i współpracuje z native speakerami.
2. Zakładamy spółkę w kraju gdzie chcemy uruchomić sprzedaż. Spółkę? Tak, to rozwiązanie jest znacznie tańsze niż sprzedaż na polskiej działalności. Wyobraźcie sobie przewalutowania przy płatnościach online, polskie podatki, VAT, CIT i polskie urzędy. Zakładając spółkę w kraju dystrybucji rozliczamy podatki tam, gdzie uzyskujemy dochód.

3. Zatrudniamy native’a do obsługi klientów zagranicznych. Native speaker to pewność nie tylko umiejętności jezykowych, ale również znajomości kultury i zwyczajów danego kraju. Najwyższy poziom obsługi klienta to inwestycja, która zwróci się lojalnością konsumentów.

Dlaczego warto działać globalnie?

1. Ceny i zasięg – W większości krajów Europy Zachodniej możemy sprzedawać nasze towary w znacznie wyższej cenie, a i tak będziemy konkurencyjni w stosunku do pozostałych sprzedawców. W dodatku w wielu krajach jak Norwegia i Szwecja, jakość naszych produktów jest doceniana, szczególnie produkty spożywcze i przemysłowe.
2. Polskie produkty – Szacuje się, że około 20 milionów Polaków i osób, które utożsamiają się z Polską żyje za granicą. To ogromna grupa konsumentów, którzy poszukują polskich produktów, jednak lokalne sklepy oferują niewiele. Warto wykorzystać tę niszę i dystrybuować towary do skupisk polonii, reklamując je odpowiednio.
3. Dobór towaru do konsumenta – Działając globalnie, łatwiej nam znaleźć odpowiednich odbiorców sprzedawanych towarów. To oczywiście zależy od produktu i oferty, jednak z odpowiednim marketingiem zyski sklepów naszych klientów potrafiły być kilkukrotnie większe, przy podobnej inwestycji.
białe z czerwonym lewa góra - Agencja Marketingowa Warszawa

Porozmawiajmy

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę naszej agencji.
nakatomi

Jesteśmy międzynarodową agencją marketingową zajmującą się kompleksowymi kampaniami B2B oraz B2C.

Nakatomi® – We create your future.

Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company
Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company

Nakatomi® – All rights reserved

footer
Agencja Marketingowa Warszawa - footer