Prowadzenie
Fanpage'a

Strona firmy na Facebooku - czy warto ją mieć? Jak skutecznie prowadzić profil na Facebooku, aby zyskać nowych klientów? Prowadzenie fanpage wymaga przygotowania i umiejętności stworzenia odpowiednich treści dla Twoich odbiorców. Zaufaj specjalistom, którzy z doświadczeniem poprowadzą Twoją firmę do sukcesu. Zaufaj Nakatomi.
Agencja Marketingowa Warszawa
AXN Agencja Marketingowa Warszawa
MANTA Agencja Marketingowa Warszawa
AGORA Agencja Marketingowa Warszawa
PZU Agencja Marketingowa Warszawa
DEKPOL Agencja Marketingowa Warszawa
CONTINENTAL Agencja Marketingowa Warszawa
DB Agencja Marketingowa Warszawa
MEDICOVER Agencja Marketingowa Warszawa
MTV Agencja Marketingowa Warszawa
AKADEMIA Agencja Marketingowa Warszawa
BUBBLES Agencja Marketingowa Warszawa
ATELIER Agencja Marketingowa Warszawa
NO

Czy warto być obecnym
Na Facebooku?

Obecność firmy na Facebooku i odpowiednie prowadzenie fanpage’a, mogą przynieść firmie wiele korzyści. Ogromna ilość użytkowników daje niekończący się potencjał marketingowy dla każdej firmy. Przede wszystkim Twoje posty i działania mogą dotrzeć do dużo większej ilości odbiorców niż w przypadku marketingu tradycyjnego.

W dzisiejszych czasach, gdzie platformy społecznościowe są podstawowym medium komunikacji w Internecie, posiadanie profilu firmowego jest już obowiązkowe.

Na Facebooku ważna jest przede wszystkim aktywność. Buduje ona zaufanie klientów i odbiorców, a odpowiednie treści publikowane na profilu pomagają wzbudzić wśród użytkowników zaangażowanie oraz przywiązanie do marki.

Stosując odpowiednie działania oraz prawidłowo przygotowane kampanie na Facebooku budujemy świadomość marki wśród odbiorców i możemy zapaść w pamięć na bardzo długo. Dzięki prowadzeniu kampanii na Facebooku możemy w dosyć prosty, lecz bardzo skuteczny sposób utrzymać kontakt z obecnymi klientami.

Monitorowanie wiadomości przychodzących, a także komentarzy pod publikowanymi treściami znacznie ułatwia komunikację między firmą a klientem. Ponadto, dzięki reklamom Facebook Ads, można dotrzeć do jeszcze większej bazy odbiorców, czyli potencjalnych klientów.

Stosując płatne promocje nie tylko zwiększamy zasięgi naszych postów, reklamy możemy dostosować do każdej części lejka sprzedażowego.

Dzięki targetowaniu Facebook znacznie ułatwia docieranie do konkretnych, sprecyzowanych grup użytkowników. Nie ważne, czy chcemy aby nasza kampania na Facebooku trafiła do konkretnej grupy wiekowej, mieszkańców jednego miasta czy ludzi o konkretnych zainteresowaniach – jest to możliwe i, co najważniejsze, skuteczne.

Prowadzenie Fanpage, skutecznie prowadzenie facebook - dlaczego warto
Czerwone z białym lewa góra - Agencja Marketingowa Warszawa

Prowadzenie Fanpage
Z Nakatomi

prowadzenie fanpage - like (1)

Kampanie na Facebooku - dla kogo?

Facebook zrzesza tak ogromną liczbę odbiorców, że tak naprawdę firma każdej branży znajdzie tam swoje miejsce, a odpowiednio przeprowadzona kampania przyniesie pozytywne efekty. Jedynym wymogiem prowadzenia kampanii jest określenie swojego celu, grupy docelowej i ustalenie planu działania. Każdy post i komentarz powinny służyć większemu celowi.

prowadzenie fanpage - comment (1)

Prowadzenie Fanpage'a - reklamy

Facebook jest świetnym miejscem zarówno dla budowania organicznych zasięgów, jak i płatnej promocji. Bez reklamy należy postawić na aktywność, nie tylko w publikacjach, ale także udzielając się w grupach, komentując tam, gdzie mogą być nasi odbiorcy. Jest to czasochłonne, dlatego wiele firm decyduje się na płatną promocję, która niewielkim kosztem pozyska firmie nowych odbiorców.

prowadzenie fanpage - share (1)

Kampanie na Facebooku z Nakatomi

Prowadzenie płatnej kampanii znacznie różni się od prowadzenia prywatnego profilu i jest dużo bardziej skomplikowane. Przy planowaniu kampanii warto zwrócić się do profesjonalnej firmy marketingowej, dzięki której działania na Facebooku będą przemyślane i przyniosą oczekiwane efekty. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pełną ofertę prowadzenia kampanii na Facebooku.

białe z czerwonym prawa góra - Agencja Marketingowa Warszawa
gray-curve-bottom

Kampanie reklamowe
Na Facebooku

Prowadząc fanpage czy kampanię reklamową przede wszystkim ważny jest plan działania. Prowadzenie kampanii, która nie jest zaplanowana i przemyślana nie będzie na dłuższą metę skuteczne ani efektywne. Stanie się chaotyczne i w konsekwencji kampania będzie zbiorem nieprzemyślanych, przypadkowych komunikatów i treści, które przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Ustalenie planu kampanii na Facebooku oraz konsekwencja w jej prowadzeniu jest kluczem do sukcesu.

Następnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę na aspekt graficzny. Bardzo często to właśnie od grafiki, którą umieścimy zależy, czy użytkownik w ogóle zatrzyma wzrok naszym poście. Odpowiednio dopasowana, estetyczna grafika sprawia nie tylko przyciągnięcie uwagi odbiorcy, ale również sprawia, że marka jest spójna.

Trzecim i najważniejszym elementem jest treść. Musi być ona wartościowa, angażująca i kreatywna. W tym wypadku nie ilość, a jakość jest istotna. Warto poświęcić więcej czasu, aby treści, które publikujemy były unikatowe i zachęcały użytkowników do działania. Możemy edukować odbiorców, zwracać ich uwagę odniesieniami do memów czy obecnych wydarzeń – ważne, aby odpowiadały grupie, do której chcemy dotrzeć.

Mimo, że pozornie może wydawać się to nieistotne, czas publikowania może okazać się elementem decydującym o sukcesie danego posta. Warto prześledzić badania, pokazujące w jakich dniach bądź godzinach najbardziej opłaca się publikować posty. Można też zrobić eksperyment – wstawiać posty o różnych dniach i porach, a po kilku tygodniach sprawdzić, które przynoszą najbardziej pożądane efekty.

circle-top

Porozmawiajmy

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę naszej agencji.
kampanie marketingowe w Polsce - tło 1
nakatomi

Jesteśmy międzynarodową agencją marketingową zajmującą się kompleksowymi kampaniami B2B oraz B2C.

Nakatomi® – We create your future.

Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company
Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company

Nakatomi® – All rights reserved

footer
Agencja Marketingowa Warszawa - footer