Strony internetowe dla hoteli

Strony internetowe dla hoteli
Z Nakatomi

Tworzymy unikatowe strony internetowe dla hoteli, pensjonatów, czy ośrodków wypoczynkowych. Oferujemy również inne rozwiązania IT. Począwszy od strony internetowych, poprzez systemy rezerwacji aż po dedykowane rozwiązania dla hoteli, aplikacje mobilne, czy kampanie internetowe. Sprawdź również naszą ofertę dla biur podróży.

1. Odpowiedni klient

Pierwsze co musi być zauważalne na stronie internetowej hotelu to klient, do którego kierowana jest jego oferta. Goście chcą czuć, że pokoje noclegowe tylko czekają na nich i są specjalnie dla nich stworzone. Oznacza to, że treść, która jest na stronie, musi odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom konkretnej grupy odbiorców.

2. Kompozycja i grafika

Dobrze ułożony plan strony, odpowiednie umieszczenie treści z grafikami, nieprzepełniona treścią kompozycja z całą pewnością wzbudzi zaufanie klienta i zachęci go do zapoznania się z ofertą. Układ strony również powinien ukazywać nie tylko treść, zdjęcia, ale również i najważniejsze funkcje. Przejrzysty układ ułatwi nawigację strony, co jest kluczowe do konwersji, czyli rezerwacji.

3. Zdjęcia i wideo

Jedną z najważniejszych części oferty hotelowej są zdjęcia przedstawiające realną ofertę noclegową. Warto na stronie umieszczać jak najwięcej zdjęć w dobrej jakości. Na zdjęciach muszą być zawsze pokazane rzeczywiste pomieszczenia, pokoje czy też przedmioty znajdujące się w hotelu, gdyż później przekłada się na to opinie i zaufanie potencjalnych klientów.

4. Treść i oferta

To, co zniechęca klientów na wstępie, są strony przepełnione treścią. Nikt nie lubi szukać interesujących go informacji. Dlatego jak już wspomniano wyżej, przejrzystość jest ważna, a dodatkowo unikalność prezentowanych informacji. Umieszczana treść na stronie np. cena czy składowe oferowanego noclegu, muszą być widoczne i niezakopane wśród pozostałych treści. Również oferta powinna składać się z najważniejszych informacji oraz wszystkich możliwych opłatach.

5. Odpowiednie funkcje

Strona hotelowa jak każda powinna być prosta i funkcjonalna dla odwiedzających stronę. Wszystkie wymagane i oczekiwane przez nich funkcje powinny być na wierzchu, widoczne od razu po załadowaniu się strony głównej, a nie ukryte wśród zbędnej treści. Jedną z najważniejszych funkcji strony hotelu jest możliwość rezerwacji pokoi. Ta funkcja powinna być zawsze widoczna i powinno być możliwe przejście do formularza rezerwacji z każdej zakładki.

6. Social media

Istotną funkcją każdej strony internetowej hotelu jest jej połączone z portalami social media. To marketing ukazuje atrakcyjność hotelu, przyciągając do niego zainteresowanych klientów. Social media na stronie to nic innego jak ikonki przekierowujące gości na profil Facebooka, Twittera czy Instagrama. Warto zainstalować odpowiednie tagi i piksele, które monitorują przejścia z sociali na stronę i zapisują ścieżkę klienta na niej.

7. Wersje językowe

Niezwykle ważną cechą dla różnorodności gości oraz zagranicznych klientów jest wielojęzyczność strony internetowej. Przy budowie strony dla hotelu należy mieć od razu na uwadze, że będzie to strona z kilkoma możliwymi wersjami językowymi (a przynajmniej jedną – angielską) i już na wstępie budowy przygotować ją pod integrację z odpowiednimi wtyczkami przy korzystaniu z CMS-a, lub mieć odpowiednią część kodu html. Możliwość zmiany języka świadczy również o wielojęzyczności obsługi i personelu hotelu.

8. Optymalizacja

Ważną cechą strony internetowej, nie tylko hotelu, ale również ogólnie, jest jej optymalizacja i aktualizacja. Daje to możliwości nie tylko osobom odwiedzającym stronę, ale również i innym podmiotom takim jak np. wyszukiwarki. Warto wspomnieć tu o pozycjonowaniu strony, dzięki czemu będzie lepiej widoczna dla potencjalnych klientów. Odpowiednie słowa kluczowe i metadane będą czytelniejsze dla wyszukiwarek i lepiej pozycjonowane. A widoczność w Google to najtańszy sposób na promocję, dlatego warto pamiętać o SEO.

9. Bezpieczeństwo

Jeśli klienci zdecydowali się na rezerwacje pokoju, chcą się czuć bezpiecznie podając swoje dane. W dzisiejszych czasach są już konkretne wymogi w tej kwestii, więc spełnienie ich to tylko obowiązek, ale informując o tym klientów w jasny i prosty sposób, zdobywa się ich zaufanie. Co więcej, jeśli chodzi o płatności, warto pamiętać o certyfikatach szyfrujących dane. Taki certyfikat nazywany jest SSL i jest on standardem, który należy spełniać, aby dane klientów były bezpieczne.

Porozmawiajmy

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę naszej agencji.
nakatomi

Jesteśmy międzynarodową agencją marketingową zajmującą się kompleksowymi kampaniami B2B oraz B2C.

Nakatomi® – We create your future.

Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company
Accredited Agency
clutch
Good Firms
Top PPC Company

Nakatomi® – All rights reserved

footer
Agencja Marketingowa Warszawa - footer