Kampanie dla firm we Francji

Kampanie dla firm we Francji + Marketing we Francji - kafelek 1 (1)

Ekspansja we Francji

Co warto wiedzieć, planując kampanie dla firm we Francji? Największym wyzwaniem jest rozpoznanie specyfiki lokalnego rynku, szczególnie poznanie kultury i subtelnych detali, dzięki którym Francuzi czują się jak u siebie. Ponadto, należy zapoznać się z regulacjami prawnymi i opracować działania logistyczne.

Kampanie dla firm we Francji + Marketing we Francji - kafelek 2

Rynek Francuski

Gospodarka Francji jest drugą w Europie i opiera się przede wszystkim na przemyśle spożywczym, chemicznym i motoryzacyjnym. Jest także pierwszym Europie eksporterem energii elektrycznej. Co więc polskie firmy mogą zaoferować Francuzom? Wysoko przetworzone towary przemysłowe, jak np. jachty czy pojazdy.

Kampanie dla firm we Francji + Marketing we Francji - kafelek 3 (1)

Firma we Francji

Francja ma wielu partnerów gospodarczych, dlatego dobrze jest uzyskać przewagę już na starcie, poznając panujące w tym kraju zwyczaje. Jednym ze sposób poznania zwyczajów panujących na francuskim rynku jest udział w targach branżowych, na których można nawiązać wiele kontaktów biznesowych.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kampanie dla firm we Francji
Formalności administracyjne

Prowadzenie działalności we Francji

Prowadząc kampanie dla firm we Francji, poznaliśmy już lokalny system prawny i administracyjny. Dzięki temu, możemy wesprzeć naszych klientów w tego typu decyzjach i podpowiedzieć, jakie są najlepsze działania dla danej branży.

Prowadzenie działalności we Francji może przybierać różne formy, w zależności od przyjętej strategii oraz rodzaju działalności. Inwestor zagraniczny może działać jako osoba fizyczna bądź osoba prawna, a także dokonywać zmian w ramach wybranej przez niego formy prowadzenia działalności, które są dość zbliżone do tych w Polsce.

Zagraniczna firma, która pragnie wejść na rynek francuski może wybrać jedną z trzech opcji, uzależnionych od stopnia niezależności, jaką ma mieć podmiot we Francji: przedstawicielstwo/biuro łączności, oddział lub filia.

Kampanie dla firm we Francji + Marketing we Francji - firma
Kampanie dla firm we Francji + Marketing we Francji - spółka

Formalności administracyjne

 
 • Siedziba działalności/spółki. Możliwe jest zarejestrowanie działalności pod adresem miejsca zamieszkania i wykonywanie w nim działalności (pod warunkiem, że jest ona zgodna z przepisami prawa).
 • Umowa spółki. Musi zawierać następujące informacje: formę prawną, czas, na jaki została założona, nazwę siedziby, przedmiot działalności, wielkość kapitału zakładowego oraz liczbę każdego rodzaju akcji).
 • Nazwa spółki. Należy sprawdzić w Krajowym Instytucie Własności Przemysłowej czy taka nazwa nie jest już zarejestrowana jako marka i nie występuje już w obrocie.
 • Rachunek bankowy.
 • Księgi i rejestry (np. księga inwentaryzacyjna). Wszystkie wnioski o rejestrację muszą być sporządzone w języku francuskim. Składa się je w Centrum Formalności Przedsiębiorstw (CFE). Czas oczekiwania na rejestracje wynosi kilka dni. Na koszty składają się między innymi:
 • Wpis do Rejestru Handlu i Spółek – 85 euro,
 • Koszty publikacji w Dzienniku Ogłoszeń Prawnych – ok. 230 euro.
czerwone z szarym lewa gora - agencja marketingowa warszawa

Marketing we Francji

Aby ułatwić Ci wejście na nowy rynek, wykonamy dla Ciebie analizę konkurencji i postaramy się dopasować Twoją ofertę do wymogów francuskiego rynku. Opracujemy strategię marki, produktu oraz pomożemy stworzyć odpowiednią strategię promocyjną. Warto pamiętać o tym, że najważniejsze jest zaspokajanie potrzeb konsumentów.

Działając w pełni kompleksowo jesteśmy wstanie ograniczyć Wasze działania do minimum, a dokładnie do dostarczenia dla nas gotowego produktu. My zajmiemy się:

 • Analizą rynku
 • Analizą konkurencji i cen
 • Tłumaczeniem strony internetowej
 • Strategią marketingową
 • Pomocą w rejestracji spółki
 • Wsparciem z formalnościami celnymi i urzędowymi
 • Promocją firmy na wielu kanałach

I wiele więcej, w zależności od tego, czego potrzebujesz. Sprawdź naszą ofertę dla kampanii zagranicznych, aby poznać szczegóły.

białe z czerwonym lewa góra - Agencja Marketingowa Warszawa

Porozmawiajmy

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę naszej agencji.
Nakatomi Agencja Marketingowa Warszawa

Jesteśmy międzynarodową agencją marketingową zajmującą się kompleksowymi kampaniami B2B oraz B2C.

Nakatomi® – We create your future.

Nakatomi® – All rights reserved

bt_bb_section_top_section_coverage_image
Agencja Marketingowa Warszawa - footer